Akcesoria fryzjerskie

Akcesoria fryzjerskie

Akcesoria Fryzjerskie – hurtownia fryzjerska LOOKWELL Każda z nas zawsze gdy, wybiera się do salonu fryzjerskiego chce z niego wyjść  usatysfakcjonowana tzn. zadowolona z tego co dobry fryzjer potrafi stworzyć z naszymi włosami. A zastanawiałaś się kiedyś może co wpływa na to, że jeden fryzjer stworzy z naszych włosów „arcydzieło”, a drugi sprawi, że włosy będą wyglądały jak „miotła”. Większość z nas powie, że chodzi o umiejętności jakie posiada fryzjer i oczywiście to prawda bo bardzo dużo od tego zależy. Chodzi także o takie rzeczy jak akcesoria fryzjerskie. Dzięki nim nasze włosy będą wyglądały na zdrowsze, nie będą podawane łamaniu i uszkodzeniom, staną się atrakcyjniejsze nie tylko dla nas, ale także będą przyciągały wzrok innych.

 

Piękne włosy

Każda z nas chce mieć piękne zdrowe włosy, których każdy nam będzie zazdrościć; dlatego tak ważny jest wysokiej jakości sprzęt fryzjerski, którego używamy, aby wystylizować nasze włosy u fryzjera czy w domu. Bez odpowiedniego sprzętu fryzjerskiego, stylista nie mógłby pracować, dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie akcesoriów do Twojego rodzaju włosa. Chodzi tu między innymi o nożyczki, degażówki, szczotki do modelowania włosów, grzebienie, akcesoria fryzjerskie umożliwiające wykreowanie różnych form z włosów np. wałki, papiloty, klamry itp.

akcesoria fryzjerskieakcesoria fryzjerskie

kliknij kup teraz aby sprawdzić ile kosztują nasze akcesoria fryzjerskie

 

Akcesoria fryzjerskie

dostępne w Internetowej Hurtowni Fryzjerskiej LOOKWELL Gniezno. W tym jednym pojęciu akcesoria fryzjerskie zawarte jest wszystko co fryzjer potrzebuje w swej pracy, aby móc przyjąć klientkę, obsłużyć i żeby po skończonej pracy była zadowolona. Może zacznę od początku akcesoria fryzjerskie to przede wszystkim:

a) Fartuch fryzjerski – w każdym salonie fryzjerskim każda fryzjerka, musi mieć na sobie fartuch, zapobiegający uszkodzeniu ubrania.

b) Peleryna fryzjerska – gdy klient przychodzi do fryzjera pierwsze co robi fryzjer okrywa go lub ją peleryną fryzjerską, aby podczas strzyżenia, farbowania itp rzeczy ubranie klienta nie uszkodziło lub nie ubrudziło się od stosowanych preparatów. Peleryny fryzjerskie są wykonane z materiału lub są lekko ogumowane aby farba mogła wtedy lepiej zejść z peleryny.

c) Klipsy fryzjerskie – są to klipsy wykonane zazwyczaj z plastiku używane  w celu podpięcia włosów podczas strzyżenia, modelowania i farbowania.Ale istnieją również  wersje metalowe.

d) Nożyczki i degażówki fryzjerskie – to jest najważniejsze narzędzie fryzjera nożyczki dzięki, którym może nas odpowiednio obciąć lub wy degażować włosy. Najczęstszej i najbardziej popularną firmą produkującą nożyczki i degażówki fryzjerskie jest Firma Jaguar ale na rynku istnieje jeszcze wiele innych firm , takich jak Fox, Tondeo, Pirania. Nożyczki Mają również swoje długości od 4 do 6,5″”.

e) Rozpylacz – jest to pojemnik aluminiowy bądź plastikowe na wodę, fryzjer używa rozpylacza żeby lekko zwilżyć włosy i ułatwić sobie tym samym strzyżenie włosów.

f) Grzebienie fryzjerskie – jak wiadomo na rynku nie ma jednego jedynego grzebienia fryzjerskiego istnieje kilkanaście takich grzebieni jedne są do strzyżenia męskiego inne do pasemek jeszcze inne do tapiru itp. Fryzjer powinien posiadać cały komplet gdyż nigdy nie wie kto przyjdzie i co będzie miał robione na włosach, więc musi być przygotowany na wszystkie okoliczności.

g) Wsuwki, spinki, kokówki, wypełniacze do koka – wszystkie te rzeczy służą do ozdobienia i wypełnienia koka albo podtrzymania fryzury. Do wypełnienia koka, służy wypełniacz czyli gąbka zazwyczaj okrągła służąca do optycznego powiększenia fryzury. Wsuwki, spinki kokówki służą do podtrzymania koka lub innego upięcia. Kokówki mogą być również zakończone jakąś ozdobą służącą do ozdobienia włosów.

h) Miotła gumowa- służy do odpowiedniego zamiecenia podłogi z włosów itp.

i) Pojemniki do dezynfekcji – służy do dezynfekcji narzędzi i innych produktów które tego wymagają.

j) Karkówka – jest to pędzel, którym po zakończonej pracy fryzjerka oczyszcza naszą twarz i kark z resztek włosów.

 

Podstawowe akcesoria fryzjerskie

Najważniejszym „sprzętem” fryzjera są przede wszystkim nożyczki fryzjerskie. Jeżeli chcemy kupić dobre nożyczki fryzjerskie musimy pamiętać o kilku rzeczach m.in.,  należy mieć na uwadze aby nożyczki były dopasowane do naszej dłoni, powinny przede wszystkim precyzyjnie ciąć włosy, ostrza nie mogą być krzywe, wiadomo także, że im większa ilość hartowań nożyczek tym większa ich wytrzymałość i jakość. Najlepszymi firmami na rynku, zajmującymi się produkcją nożyczek fryzjerskich ale i nie tylko są:

–        Jaguar,

–        Tondeo,

–        Kiepe,

–        Fox,

–        Farouk.

 

Szczotki do włosów, grzebienie fryzjerskie

W momencie gdy wymarzymy sobie zmianę naszego wizerunku np. zmianę koloru włosów musimy pamiętać, że farbowanie włosów to nie tylko farba do włosów, ale także kilka innych rzeczy, dzięki których nie mogłybyśmy pofarbować włosów. Po pierwsze miseczka do farby, pędzelek do nakładania farby, czepek do pasemek lub folia aluminiowa, szydełko, rękawiczki ochronne, peleryna ochronna i fartuch. Dzięki tym wszystkim akcesoriom fryzjerskim będziemy mogły bezpiecznie pofarbować włosy, niezależnie czy będzie to w domu czy w salonie fryzjerskim, ponieważ każdy fryzjer powinien posiadać te wszystkie akcesoria. Dobrymi firmami, które posiadają w swojej ofercie takie produkty to Z.one Concept, Milk_Shake, Vitality’s, Yellow, Fox. Bardzo istotnymi akcesoriami fryzjerskimi jest również taki sprzęt fryzjerski jak szczotki fryzjerskie i grzebienie fryzjerskie stanowiące podstawę odpowiedniej stylizacji włosów. Dzięki właściwie dobranej szczotce do włosów lub grzebienia, o odpowiednim tworzywie włosy stają się lśniące, błyszczące, zdrowsze, nie elektryzują się, włosy są podatne na układanie.

 

Znanymi i cenionymi firmami są:

–        Jaguar,

–        Olivia Garden,

–        Fox,

–        Farouk.

Gdy kreujemy różnego rodzaju fryzury czasami jest tak, że sama szczotka fryzjerska lub grzebień do włosów nam nie wystarcza. W „grę” muszą wejść różnego rodzaju sprzęty i akcesoria fryzjerskie. Wiadomo, że na rynku mamy mnóstwo produktów, ale większość to tylko kiepskiego rodzaju imitacje, które po niedługim czasie psują się lub niszczą nam włosy.

Faktem jest, że każda z nas chce mieś pięknie zrobione włosy, szczególnie gdy jest ku temu jakaś okazja, ale i bez niej chcemy czuć się pięknie i wyjątkowo czyż nie? Jeżeli chcemy uzyskać loki lub tylko delikatne fale ale np. nie chcemy używać lokówki, żeby nie niszczyć włosów, to możemy użyć wałków koszyczkowych lub wałków na rzep, które same trzymają się na naszych włosach.

Po nałożeniu na głowę wszystko można „przytrzymać” za pomocą siatki do włosów, ale nie musimy. Wałki są tak skonstruowane, tzn. wytworzone z takiego tworzywa, że na pewno nam nie spadną z głowy.

 

Firmy które moglibyśmy polecić to:

–        Ritta Zenker

–        Hair Concept

–        Poniks

–        Gorgol

Wiadomo, że dobry fryzjer potrzebuje dużo więcej takich akcesoriów i sprzętów fryzjerskich. Musi także mieć wszystko dobrze uporządkowane, aby wiedzieć gdzie się podziewają wszystkie akcesoria fryzjerskie potrzebne do pracy. Przydatny do tego może być kuferek fryzjerski, który pomieści wszystkie te rzeczy. Lista artykułów fryzjerskich używanych przez fryzjera może być o wiele dłuższa.

 

Fryzjer

Ponieważ fryzjer potrzebuje również różnego rodzaju karkówki, do zmiatania włosów z karku, rozpylacz do spryskania włosów klientki, wagę fryzjerską do odmierzenia odpowiedniej ilości wody do farby czy rozjaśniacza, główki treningowe do ciągłej nauki rozmaitych fryzur i stylizacji. Mniej więcej przybliżyliśmy Państwu jakie akcesoria mogą być potrzebne do stylizacji włosów, modelowania i koloryzacji włosów. W ofercie naszej Hurtowni Fryzjerskiej znajdą Państwo wszystkie produkty potrzebne do wykonania każdej z tych prac. Hurtownia Fryzjerska