Allwaves trwała prostująca

ALLWAVES 

ALLWAVES TRWAŁA PROSTUJĄCA – Producent kosmetyków Allwaves stworzyła właśnie taki zestaw do trwałego prostowania, który można użyć w domu bądź salonie fryzjerskim. Zestaw ten składa się z dwóch opakowań o pojemności 100ml każdy, jeden pojemnik zawiera krem prostujący, a drugi to  utrwalacz neutralizujący, czyli zupełnie podobnie jak w zestawach do trwałej ondulacji.

Zestaw do trwałego prostowania włosów Allwaves Sistema Stirante in Cream jest nowoczesnym produktem, gdyż nie uszkadza struktury włosa ponieważ nie zawiera amoniaku oraz kwasu tioglikolowego, a to jest bardzo ważne gdy chcemy utrzymać zdrowe i piękne włosy. Zamiast tych strasznych substancji w preparacie zostały umieszczone ich pochodne co oznacza, że bez problemu można mu zaufać. Cały proces zabiegu preparatem firmy Allwaves zajmuje około godziny, a odbywa się on tak:

 • na początek należy włosy rozczesać oraz podzielić na równe części,
 • następnie odkręcamy butelkę z kremem prostującym i nakładamy jego zawartość na całą długość włosów  rozpoczynając około centymetr od nasady włosa,
 • po nałożeniu przeczesujemy włosy grzebieniem o szerokich zębach,
 • czas trzymania kremu na włosach jest zależny od tego jak bardzo chcemy mieć wyprostowane włosy:
  – czas pozostawienia przy średnim wyprostowaniu: 10-15min
  – czas pozostawienia przy mocnym prostowaniu: 15-25min
 • po określonym czasie całość spłukać letnią wodą,
 • następnie nałożyć na całą długość włosów środek neutralizujący i pozostawić go na 10-15 min,
 • na koniec wszystko spłukać letnią wodą,

Włosy po trwałej prostującej potrzebują specjalnej opieki, należy je odpowiednio nawilżać. Bardzo ważne jest aby używać mocno odbudowujących masek, gdyż włosy po trwałej są bardziej podatne na wszelkie uszkodzenia. Po zabiegu można cieszyć się pięknie prostymi i wygładzonymi włosami.