Allwaves

TRWAŁA PROSTUJĄCA ALLWAVES – Proste włosy są cięgle, niezmiennie w modzie, ale nie warto ich katować codziennym używaniem prostownicy do włosów oraz przeciążaniem wielkimi ilościami kosmetyków do stylizacji. Najpiękniejsze włosy to zdrowe i naturalnie wyglądające włosy. Ale co można zrobić aby ulżyć zmęczonym, przesuszonym i przepalonym włosom?. Odpowiedź jest bardzo prosta można bardzo wiele zrobić, przestać prostować włosy, ale włosy będą ułożone w taki sposób jak je ułożyło całonocne spanie. Lepszym, prostszym i zadowalającym sposobem jest poddanie się zabiegowi trwałego prostowania. Zabieg trwałego prostowania jest zupełnym przeciwieństwem trwałej ondulacji podczas której to nawija się włosy na wałki wcześniej używając specjalnego płynu do tego przeznaczonego. Podczas trwałego prostowania włosy dzieli się na pasma i pokrywa się je równomiernie kremem do prostowania, w tym czasie włosy przechodzą proces wygładzania. Taki zabieg można przeprowadzić w salonie fryzjerskim bądź samodzielnie w domu, jednakże przed jego wykonaniem polecamy z poszerzeniem wiedzy na ten temat.

 

Włoska firma producent kosmetyków Allwaves stworzyła właśnie taki zestaw do trwałego prostowani który można użyć w domu bądź salonie fryzjerskim. Zestaw ten składa się z dwóch opakowań o pojemności 100ml każdy, jeden pojemnik zawiera krem prostujący, a drugi to  utrwalacz neutralizujący, czyli zupełnie podobnie jak w zestawach do trwałej ondulacji. Zestaw do trwałego prostowania włosów Allwaves Sistema Stirante in Cream jest nowoczesnym produktem, gdyż nie uszkadza struktury włosa ponieważ nie zawiera amoniaku oraz kwasu tioglikolowego, a to jest bardzo ważne gdy chcemy utrzymać zdrowe i piękne włosy. Zamiast tych strasznych substancji w preparacie zostały umieszczone ich pochodne co oznacza, że bez problemu można mu zaufać. Stosując trwałą prostującą firmy Allwaves nie ma żadnych większych przeciwwskazań, jednakże jak przy każdym profesjonalnym produkcie fryzjerskim należy zapoznać się z instrukcją użycia oraz przeprowadzić test na małym odcinku włosów. Trwała prostująca może być użyta do włosów które są naturalnie kręcone, puszące się oraz włosów farbowanych. Jeżeli włosy są bardzo mocno skręcone jednorazowy zabieg może nie dać oczekiwanego efektu, wtedy tez należy odczekać ok. 8-10 dni i całość powtórzyć. Przy włosach lekko, bądź średnio kręconych efekt w większości widać już po pierwszym zabiegu. Efekty te utrzymują się ok 3-4 miesiące, do momentu gdy nie odrosną nam nowe włosy wtedy też zaczną się one kręcić tuż przy głowie. Cały proces zabiegu preparatem firmy Allwaves zajmuje około godziny, a odbywa się on tak:

  • na początek należy włosy rozczesać oraz podzielić na równe części,
  • następnie odkręcamy butelkę z kremem prostującym i nakładamy jego zawartość na całą długość włosów  rozpoczynając około centymetr od nasady włosa,
  • po nałożeniu przeczesujemy włosy grzebieniem o szerokich zębach,
  • czas trzymania kremy na włosach jest zależny od tego jak bardzo chcemy mieć wyprostowane włosy:

a) czas pozostawienia przy średnim wyprostowaniu: 10-15min

b) czas pozostawienia przy mocnym prostowaniu: 15-25min

  • po określonym czasie całość spłukać letnią wodą,
  • następnie nałożyć na całą długość włosów środek neutralizujący i pozostawić go na 10-15 min,
  • na koniec wszystko spłukać letnią wodą,

 

Włosy po trwałej prostującej potrzebują specjalnej opieki, należy je odpowiednio nawilżać. Bardzo ważne jest aby używać mocno odbudowujących masek, gdyż włosy po trwałej są bardziej podatne na wszelkie uszkodzenia. Po zabiegu można cieszyć się pięknie prostymi i wygładzonymi włosami.