Chelatowanie włosów

Chelatowanie włosów

Chelatowanie włosów – to zabieg fryzjerski, który polega na oczyszczaniu włosów z osadu minerałów, które znajdują się w wodzie z kranu i sprawiają, że włosy stają się suche, szorstkie i matowe (szczególnie wtedy, gdy są porowate). Odpowiedzialne za ten proces są zawarte w szamponie/masce specjalne składniki chelatujące – Tetrasodium EDTA lub Disodium EDTA.

 

Włosy o wysokiej porowatości po chelatowaniu znowu stają się miękkie, gładkie i błyszczące. Aby utrzymać włosy w dobrej kondycji, co jakiś czas powinno się oczyszczać włos ze szkodliwych substancji. Czasem jednak zabiegi nawilżania włosów nie przynoszą pożądanego efektu, odpowiedzialna za to może być woda z kranu, w szczególności twarda, która pozostawia na naszych włosach i skórze głowy osad.

chelatowanie włosów

Chelatowanie włosów – produkty

Szampon do chelatowania włosów – Itely procolorist chelating – szampon głęboko oczyszczający do usuwania głęboko zalegających we włosach pozostałości po innych środkach chemicznych lub pozostałości po wodzie – metali ciężkich. Szampon chelating powinien być zawsze stosowany przed zabiegami fryzjerskimi, by dokładnie oczyścić włos. Zwłaszcza przed zabiegiem koloryzacji włosów powinno sie najpierw użyć szamponu chelatującego. Po umyciu włosów szamponem chelatującym należy je wysuszyć i wtedy dopiero powinniśmy przystąpić do właściwego zabiegu farbowania. Dzięki użyciu takiego szamponu farbowanie będzie równomierne, a farba nie będzie sie nadmiernie wypłukiwała z miejsc, gdzie wcześniej były zabrudzenia. Szamponu chelatującego nie powinno sie stosować codziennie, jest to raczej doraźna forma oczyszczenia włosa.

 

Hurtownia Fryzjerska LOOKWELL