Czarne mydło

Czarne mydło savon noir

Czarne mydło – Oliwa tłoczona z oliwek stosowana była w celach pielęgnacyjnych już w czasach starożytnych. To doskonały, naturalny kosmetyk myjący. Najczęściej bywa składnikiem linii pielęgnacyjnych do twarzy, włosów, paznokci oraz całego ciała. Jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych: oleinowego, linolowego oraz linolenowego, które warunkują właściwe funkcjonowanie skóry. Kwasy te wchodzą w skład błon komórek tworzących warstwę rogową. Zapewniają komórkom nawilżenie oraz spowalniają procesy starzenia. 

 

Naturalne czarne mydło SAVON NOIR wytwarzane jest tradycyjnymi metodami w Maroku. Pozyskuje się je właśnie z czarnych oliwek,  oleju oliwnego, wody, oraz wodorotlenku sodu niezbędnego w procesie zmydlania. Skład jest więc niezwykle prosty! Wszystkie komponenty wrzuca się do kadzi, gdzie poddawane są czasochłonnemu gotowaniu.. Z czasem mieszanka gęstnieje i uzyskujemy mydło w postaci brunatnej, zielonkawej, zielono- żółtej  lub czarnej pasty. Końcowy produkt może mieć konsystencję od gęstej pasty do półpłynnej mazi oraz różnić się kolorem. Czarne Mydło ma bardzo specyficzny zapach, który na szczęście nie pozostaje na skórze. Ze względu na tradycyjny i ręczny sposób wytwarzania produktu, jego konsystencja i kolor nie jest zawsze identyczna i jednolita.

czarne mydło

WŁAŚCIWOŚCI DOTLENIAJĄCE I OCZYSZCZAJĄCE

poprzez usuwanie martwych komórek naskórka, pozwala skórze swobodnie oddychać oraz zapewnia właściwy przebieg procesów regeneracyjnych.

 

WŁAŚCIWOŚCI NAWILŻAJĄCE: dzięki zmiażdżonym czarnym oliwkom i oliwy.

 

WŁAŚCIWOŚCI ODŻYWIAJĄCE: dostarcza witaminę E zawartą w oliwie z oliwek, daje wyczuwalny efekt „wygładzenia” skóry.

 

WŁAŚCIWOŚCI PRZECIWZMARSZCZKOWE –  ze względu na dużą zawartość naturalnej witaminy E (zwanej “Witaminą Młodości”).

 

WŁAŚCIWOŚCI REWITALIZUJĄCE

Specyficzne działanie mydła polega na tym, że rozpuszcza i w delikatny sposób złuszcza martwy naskórek. Pozwala na wykonanie najwyższej jakości peelingu w domowym zaciszu! Regularne stosowanie znacząco poprawia wygląd skóry (nawet tej problematycznej). Dogłębnie ją oczyszcza z toksyn i łoju, skutecznie zwalcza zaskórniki i zapobiega wrastaniu włosków po depilacji. Przywraca jej naturalną równowagę i nawilżenie, zapewniając odpowiednią ochronę. Zabieg doskonale zmiękcza, pozostawiając skórę jedwabiście gładką i odżywioną, delikatną w dotyku i nawilżona. Kosmetyki naturalne

 

PRZEZNACZENIE – Czarne mydło jest kosmetykiem roślinnym, dedykowanym do każdego typu skóry, nawet tej wrażliwej. Nawilża skórę suchą i nie przetłuszcza skóry tłustej. Polecane jest także do pielęgnacji skóry trądzikowej. Oczyszcza pory i normalizuje wydzielanie sebum, zwalcza bakterie odpowiedzialne za powstawanie wszelkich zmian skórnych. Systematyczne stosowanie mocno ogranicza występowanie zaskórników i wyprysków.

 

ZASTOSOWANIE MASKA NA TWARZ – Najpopularniejszym i rekomendowanym zastosowaniem jest oczyszczająco – detoksykująca  maska do twarzy. Należy nabrać suchą dłonią trochę Savon Noir i bardzo delikatnie zwilżyć letnią wodą. Następnie rozetrzeć w dłoniach do uzyskania konsystencji przypominającej emulsję. Rozprowadzić na całej twarzy i pozostawić na kilka/kilkanaście minut (w styczności ze skórą delikatną i bardzo wrażliwą czas powinien być krótszy; w przypadku cery silnie zanieczyszczonej, łojotokowej i trądzikowej, czas może wynieść nawet kilkanaście minut). Na koniec trzeba dokładnie zmyć twarz letnią wodą i delikatnie osuszyć ręcznikiem. Skóra będzie doskonale oczyszczona i gładka. Pielęgnację warto zakończyć naturalnym olejkiem i wodą kwiatową. Stosować 2-3 razy w tygodniu. Należy pamiętać o tym, aby unikać kontaktu z oczami.

 

PRZY WYKONYWANIU ZABIEGU HAMMAM

Czarne Mydło stosowane jest w pierwszym etapie zabiegu Hammam. Dokładniej gommagu, czyli peelingu ciała. Pastę należy równomiernie rozprowadzić na mokrej skórze i pozostawić na kilka minut. Następnie zmiękczoną skórę masować rękawicą Kessa okrężnymi ruchami w celu dogłębnego oczyszczenia. Po zakończeniu masażu skórę należy opłukać, a następnie wykonać drugi etap rytuału Hammam – oczyszczanie skóry glinką Rhassoul.

 

PRZECHOWYWANIE – Savon Noir możemy trzymać w łazience tak jak pozostałe kosmetyki (byle w temp. poniżej 25 ºC). Ważne, aby opakowanie zawsze dokręcać i zabezpieczyć przed niekontrolowanym dostawaniem się wody (również w postaci pary wodnej, której często jest sporo w łazience). Mydło z opakowania powinno się wyciągać suchą dłonią.

 

Hurtownia Fryzjerska