Dezynfekcja w salonie

Dezynfekcja w salonie

Dezynfekcja w salonie : powierzchni, sprzętu fryzjerskiego oraz dłoni jest niezwykle istotnym zabiegiem, jaki należy wykonywać regularnie. Dbanie o czystość oraz higienę jest naszym obowiązkiem względem klientów i nas samych.

 

Co to jest dezynfekcja? 

Dezynfekcja to likwidowanie czynników zakażeń wywołanych przez bakterie, grzyby i wirusy. Poprzez działanie środków chemicznych likwiduje się zagrożenia do poziomu zapewniającego bezpieczne użytkowanie. Dezynfekcja ma sens jedynie wtedy, kiedy wykonywana jest regularnie i prawidłowo.

Polecamy np. Velox Spray preparat do szybkiej dezynfekcji powierzchni. Preparatem do dezynfekcji powierzchni możesz zdezynfekować stanowisko fryzjerskie, pomocnik fryzjerski, blat recepcja fryzjerska, stolik kosmetyczny, fotel fryzjerski.
Velox Spray znakomicie nadaje się także do dezynfekcji małych, trudno-dostępnych powierzchni takich jak grzebień do strzyżenia, szczotka do modelowania, rozpylacz i każdy drobny sprzęt, który wymaga kilkusekundowej dezynfekcji.
Velox Spray nie zawiera aldehydu i fenolu, dzięki czemu nie odbarwi dezynfekowanych narzędzi. Dodatkowo posiada przyjemną woń cytrynową, dając nutkę zapachowego odświeżenia.

Wiedza klientów ciągle wzrasta, przez co zwracają oni coraz większą uwagę na otoczenie salonu, w którym poddają się zabiegom. Wyobraźmy sobie sytuację: klient siedzi na fotelu, właśnie chwytamy w rękę nasz ulubiony grzebień do strzyżenia/pilnik etc. i … wypada on nam z rąk. Ponieważ miał kontakt z zabrudzoną podłogą konieczne jest jego zdezynfekowanie, ale nie mamy czasu na kilkuminutową dezynfekcję w wanience. Co zrobić? Klient patrzy nam na ręce, zastanawiając się jak postąpimy. W tym momencie wyciągamy spray dezynfekujący, spryskujemy powierzchnię i po 3 sekundach już możemy pracować dalej. Jakie osiągamy w ten sposób efekty:

 • zadowolenie klienta, które jest najważniejsze w branży fryzjerskiej i kosmetycznej,
 • krótki czas oczekiwania na dezynfekcję, bo przecież czas to pieniądz,
 • zdezynfekowaną powierzchnię, czyli unikamy ryzyka zachorowania,
 • darmową reklamę, gdyż każdy klient opowie swoim znajomym o tym, jak fachowo został potraktowany.

Jak wygląda dezynfekcja w salonie fryzjerskim?

Należy stosować się do instrukcji podanych przez producenta. Najkorzystniej oczywiście wybierać preparaty o szerokim spektrum działania tzn. zabijające wirusy, bakterie i grzyby. Preparatami takimi są koncentraty; niepowodujący korodowania metalowych przedmiotów ULTRADESMITDESRESON AF, VIRUTON PLUS, QUATRODES, którym możemy przemywać plastikowe powierzchnie np. solarium ponieważ nie powoduje matowienia.

Zawsze powinno się przestrzegać kilku zasad:

 1.  stosuj odzież ochronną – minimum to rękawice ochronne,
 2.  stosując gotowe produkty nanieś je na powierzchnię lub zanurz w nich sprzęt zgodnie z instrukcją producenta,
 3.  pozostaw preparat na określony czas,
 4.  skontroluj, czy cała powierzchnia pokryta jest preparatem dezynfekującym,
 5.  zdejmij rękawiczki jednorazowe i zdezynfekuj dłonie np. produktem Velodes żel lub płyn.

   

Dezynfekcja, jakie wybrać kosmetyki?

Wybierając produkty do dezynfekcji zwróć uwagę na zakres działania tzn. czy likwiduje on bakterie, grzyby i wirusy łącznie, czy tylko jedno z wymienionych zagrożeń. Oczywiście najlepsze są te, dzięki którym pozbywasz się przy jednej aplikacji od razu wszystkich trzech. Warto zwrócić uwagę, czy preparat likwiduje wirus grypy H5N1 i H1N1 oraz Tbc (prątki gruźlicy).

Równie ważny jest czas działania oraz bezpośredni sposób użycia. Niektóre preparaty działać muszą kilkanaście minut, innym wystarczy kilka sekund. Kilkusekundowe przeznaczone są najczęściej do dezynfekcji powierzchni i małych elementów oraz skóry, długo działające płyny służą do dezynfekcji narzędzi takich jak cążki, nożyczki, pilnik do paznokci, czyli tych które musisz dezynfekować „dogłębnie”.

FRYZJER I KOSMETYCZKA

Dezynfekcja powierzchni. Stosuj preparaty do dezynfekcji w sprayu lub nasączone chusteczki. Znakomitymi preparatami są gotowe płyny PROPANO i PROPANO AF o zapachu cytrynowym. Preparat na bazie alkoholu o skuteczności działania już po 30 sekundach. Nie odbarwia dezynfekowanych przedmiotów, nie zawiera rakotwórczych aldehydów i związków amonowych, nie podrażnia dróg oddechowych. Idealny do blatów, grzebieni, szczotek ponieważ nie pozostawia śladów ani nie wymaga wycierania.