Farba do włosów

Farba do włosów

Farba do włosów – używana najczęściej przez kobiety dostępna jest e przeróżnych kolorach. Chętnie wybieranymi są zarówno farby do włosów Itely Aquarely, Glazette i Vitality’s jak i innych marek. To co łączy ze sobą wszystkie farby do włosów to kolor, jednakże różne farby do włosów cechuje różna intensywność i trwałość koloru. Dlaczego kobiety decydują się właśnie na farby do włosów marki Itely Aquarely ? Przede wszystkim dlatego , że są wzbogacone w aminokwasy z nasion soi i zbóż, które wnikają w strukturę włosa czyniąc go silniejszym. Farby do włosów Itely Aquarely dzięki temu sprawiają, że włosy są bardziej błyszczące, kolor jest intensywniejszy a ich ojętość się zwiększyła. Wszystkie farby do włosów cechuje to, że odświeżają nasz wygląd ale niewiele osób wie , że tylko niekóre z nich cechuje obniżona zawartość amoniaku co sprawia, że farba do włosów Itely Aquarely jest bezpieczniejsza w stosowaniu i bardziej ekologiczna. Aby farba do włosów długo zachowała swój kolor i połysk, najlepiej należy nałożyć ją na świeżo umyte włosy.

 

Itely Aquarely farba do włosów ultra czerwienie 100ml

Specjalna seria farb przeznaczona do włosów miedzianych – czerwonych – fioletowych. Nadaje niewiarygodną moc intensywnych ultra mocnych odcieni, które znakomicie pokrywają nawet siwe włosy. Wielowarstwowe tony sprawiają, że koloryzacja jest pogłębiona, przy każdym ruchu włosów mieni się kilkoma odcieniami. Dodatkowe zalety farby to zmniejszona 5-krotnie ilość amoniaku, zastąpiona alkalizatorem, dzięki czemu włosy nie są tak wysuszane jak przy farbie tradycyjnej.

farba do włosówfarba do włosów

Kolory

Czy wyobrażasz sobie, że świat mógłby być czarno- biały? To samo pytanie można by zadać skupiając się na włosach. Czy byłoby fajnie, gdybyśmy na ulicy mijali same blondynki? Wiele mężczyzn zdecydowanie deklaruje wybór upodobań urody ku blondynkom, jednak taki świat byłby jedno – barwny monochromatyczny, po prostu nudny. Dlatego zdecydowanie można zrobić ukłon w stronę laboratoriów fryzjerskich, które co jakiś czas tworzą nowe kolory farb fryzjerskich. Dodatkowo, co nie każdy zauważa, ale każdy docenia to wielotonowość koloru. Wielotonowość pozwala na dodatkowe wydobycie głębi koloru, jego połysku. Taki farbowany kolor jest znacznie naturalniejszy od monotonnego. Świadczy to o jego jakości. Sprawia, że kiedy poruszasz włosami Twój kolor „pracuje” nawet kiedy fryzjer nie stosował techniki farbowania refleksami. Taka farba fryzjerska nie stworzy efektu hełmu.

 

Co to jest Pigment ?

Co to jest pigment w farbie do włosów? Pigment to nic innego jak substancje barwiące inne substancje. We włosach pigment nazywany jest melaniną, który nadaje kolor włosom, tłuszcze oraz związki mineralne. Podczas farbowania wytrącany jest naturalny pigment włosów. Skalę kolorów od ciemności do jasności nazywamy tonem włosów. W każdym tonie włosów znajduje się pigment strategiczny. Aby efekt farbowania włosów był najbliższy naszym oczekiwaniom należy odpowiednio dobrać ton włosów, ponieważ jest on bardzo pomocny w dobieraniu koloru farby do włosów. Naturalne pigmenty występują w 10 kolorach. 1 i 2 pigment stanowią kolory fioletowy i czerwony. Podobnie 3 i 4 pigment to kolor czerwony. 5 pigment przechodzi w pomarańczowy i czerwony. 6 pigment to kolor już tylko pomarańczowy. 7 pigment to pomarańczowy przechodzący w żółty. Natomiast zgodnie z logiką 8 pigment stanowi kolor żółty. 9 pigment to kolor jasnożółty a 10 i ostatni bardzo jasno żółty.

 

Yellow Color firmy Yellow – profesjonalna farba do włosów 100 ml

Linia Yellow Color składa się z pełnej gamy odcieni naturalnych (grupa „Naturals”), pięknych odcieni stanowiących ostatni krzyk mody (grupa „Fashion”) oraz z serii energetyzującej („Energy Series”). Linia Yellow Color z kompleksem ALOETRIX oraz ze skrystalizowanymi mikropigmentami to rodzina kremów trwale koloryzujących włosy opartych na zaawansowanej technologicznie formule. Kompleks Aloetrix, nasze unikalne połączenie wyciągów z aloesu i kiełków zbóż, głęboko odżywia włosy podczas koloryzacji i sprawia, że stają się one niezwykle miękkie w dotyku, nawilżone i błyszczące.

 

Co to jest amoniak?

Amoniak jest bezbarwnym gazem o charakterystycznym zapachu i temperaturze wrzenia 33,4 st. C. Amoniak dobrze rozpuszcza się w wodzie (700 objętości amoniaku na 1 objętość wody) dlatego też jest składnikiem czynnym wielu farb do włosów. Farby do włosów o wysokim stężeniu amoniaku są bardzo szkodliwe dla struktury włosa. Dlatego też osoby, które farbują włosy często, mają je słabsze i często rozdwojone na końcach. Przed farbowaniem włosów warto zatem tak dobrać farbę by w jej składzie było jak najmniej amoniaku. Ciekawostką jest farba do włosów Itely Aquarely. Jest to jedna z niewielu farb na rynku, w której składzie znajdziemy czterokrotnie obniżoną zawartość amoniaku co pozwala salonom fryzjerskim wprowadzić wyższy standard koloryzacji włosów przy jednoczesnym zachowaniu trwałości koloru i połysku. Warto tu również zaznaczyć, że nie wszystkie farby do włosów pozbawione amoniaku. Często bowiem amoniak zastępowany jest substytutem o podobnej szkodliwości. Zwróć uwagę na skład farby do włosów, często amoniak zastąpiony jest środkiem, który niezmyty dokładnie po farbowaniu może działać nawet do dwóch tygodni. Teraz wyobrazić możemy sobie, jaką szkodliwość wywrze na strukturę włosów. Pamiętaj więc, aby po farbowaniu farbą bez amoniaku umyć włosy szamponem zakwaszającym dokładnie i to dwa razy. To wystarczy by pozbyć się substancji rozchylającej łuskę włosów przy farbowaniu.

 

Czym zmyć farbę do włosów?

Nieodłączną substancją podczas eksperymentów z farbami do włosów jest zmywacz do farby do włosów. Na rynku jest wiele rodzajów zmywaczy do włosów ale jeden z bardziej uznanych stanowi Itely Color Cleaner zmywacz farby ze skóry. W jakim celu używamy zmywacza do farby do włosów ? Podczas nakładania farby, często zdarza się, że przy okazji ubrudzimy uszy lub szyję. Narażonym na pokolorowanie jest również nasze czoło. Po wyschnięciu farby umycie pod bieżącą wodą zamalowanych miejsc staje się prawie, że nie możliwe. Zatem jeżeli zmienimy się w Indianina i przyjmiemy barwy wojenne, warto wykorzystać zmywacz do farby do włosów np. Itely Color Cleaner zmywacz farby ze skóry. Z pewnością dzięki niemu odzyskamy swój naturalny kolor skóry a przy odpowiednim stosowaniu nie uszkodzimy farby do włosów nałożonej na włosy. Zmywaczem do włosów Itely Color Cleaner zmywacz farby ze skóry należy nasączyć wacik i lekko przecierać zabrudzone farbą do włosów miejsca, do momentu usunięcia ze skóry zaschniętych plam.

 

Koloryzacja włosów – najlepsze szkolenia fryzjerskie zapisz się już dziś