Keratyna do włosów

Co to jest keratyna do włosów? Białko cechujące się wysoką zawartością aminokwasów siarkowych: cysteiny (17%) i metioniny (0,5%). Kupując produkty keratynowe powinieneś zwrócić uwagę, czy wśród podstawowych składników (maksymalnie do czwartej pozycji z listy składników Ingredients INCI) znajduje się komponent o nazwie keratyn lub hydrolyzed keratin. Daje to pewność, że stosując taki produkt jesteś w stanie uzyskać zadowalające rezultaty. Nazwa keratyna stosowana jest zamiennie z nazwą ciekła keratyna. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, w różnych opakowaniach od małych ampułek po butelki o pojemności 1000ml.

kliknij kup teraz aby sprawdzić ile kosztuje keratyna do włosów

 

Jakie właściwości ma keratyna? Keratyna występuje naturalnie w skórze, włosach i paznokciach. Substancja ta wiąże wodę na powierzchni naskórka i włosach, dzięki czemu odpowiedzialna jest za prawidłowe nawilżenie. Kondycjonuje – zmiękcza i wygładza powierzchnię, posiada właściwości wzmacniające strukturę włosów. Polega to na uzupełnianiu ubytków, które powstają na powierzchni zniszczonych, przesuszonych włosów. Łuski włosa zniszczonego odginają się od jego powierzchni, co my jako zwykli ludzie widzimy jako włos bez połysku, łamiący się. Działanie keratyny, to wnikanie pomiędzy odgięte łuski, a trzon włosa – w ten sposób przenika ona do wnętrza i odbudowuje włos od środka. Włos niczym gąbka pozwala na wnikanie składników odżywczych, co przy regularnym stosowaniu procentuje pięknymi zdrowymi włosami.

 

Jaki produkt rekomendujemy? Produktem, który możemy polecić jest Basler Top Care ciekła keratyna w sprayu 300ml, wyprodukowana w Niemczech. Przetestowaliśmy kilka produktów i wybraliśmy ten, ponieważ przy regularnym stosowaniu uzyskujemy najlepsze rezultaty. Nie jest to tymczasowa regeneracja, jak bywa w przypadku stosowania np. olejków, które najczęściej oklejają włos z zewnątrz, nie regenerując go. Tego typu produkty (olejki) stwarzają tylko pozory regeneracji, wystarczy przy myciu odstawić produkt i już efekty znikają. Keratyna jako jeden z głównych budulców włosa regeneruje go naprawdę, na długi czas.

 

Basler Top Care keratyna do włosów to produkt, którego głównym składnikiem jest związek białkowy o nazwie Hydrolyzed keratyn, który nie rozpuszcza się w wodzie, dzięki czemu nie tracimy jego cennych składników. Drugim istotnym składnikiem jest kwas owocowy – citric acid. Jest to składnik pochodzenia naturalnego, który aktywizuje działanie keratyny. Działając w parze produkty te stymulują komórki skóry do odbudowy, ułatwiając wchłanianie substancji odżywczych. Kwasy owocowe mają także funkcję pomocną przy problemach z przetłuszczaniem się skóry głowy, funkcję anty-starzeniową i antybakteryjną. Jak widać, ciekła keratyna marki Basler jest produktem o szerokim spectrum działania. Efektami, jakie uzyskujemy przy regularnym stosowaniu ciekłej keratyny są właściwości:

 

– antystatyczne – zapobiega elektryzowaniu się włosów,

– wzmacniające strukturę włosów,

– nadające połysk i ułatwiające rozczesywanie,

– zabezpieczające przed podrażnieniami,

– chroni włosy przed działaniem czynników atmosferycznych,

– termo ochronne podczas prostowania żelazkiem lub zbyt gorącym powietrzem suszarki.

Stosowanie. Dzięki optymalnie skomponowanej recepturze Basler Top Care może być stosowana jako intensywna kuracja dla każdego rodzaju włosów. Dodatkowym atutem jest możliwość stosowania podczas zabiegów chemicznych: trwałej ondulacji, farbowania, trwałej prostujące, odbarwiania. Basler Top Care keratyna jest kosmetykiem, który aktywuje swoje działanie pod wpływem podwyższonej temperatury, dlatego warto stosować ją przed suszeniem lub prostowaniem, na wilgotne włosy. Łatwość w użyciu, dzięki zastosowaniu dozownika z sprayem, przewyższa funkcjonalność keratyny w ampułkach. Niestety ampułki wymagają rozsmarowania produktu na włosach, a wówczas nie mamy pewności, że wszystkie kosmyki zostały poddane zabiegowi. Dzięki dozownikowi spray, każdy włos jest pokrywany preparatem równomiernie. Ciekłą keratynę można stosować po każdym myciu włosów, po osuszeniu ich ręcznikiem oraz na włosy suche przed zabiegami. Keratyna dostępna jest w dobrych hurtowniach i sklepach z profesjonalnymi kosmetykami fryzjerskimi, można także bez problemu zamówić ją w sklepach internetowych i serwisach aukcyjnych np. Allegro.

Keratyna w kremie?!? Niestety ze względu na swoją postać nie funkcjonuje w branży fryzjerskiej keratyna w kremowej postaci. Można za to zastosować ITELY PLUSONDA, który jest intensywną maską do przywracania połączeń keratynowych w strukturze włosa. Pozwala ona na regenerację włosów poprzez przedłużone działanie zabiegu regenerującego. Czas zabiegu może wynosić maksymalnie 15 minut.  Maskę należy nałożyć na umyte, lekko osuszone włosy. Lekko wmasować i następnie spłukać ciepłą wodą. Innowacyjność produktu polega na uzupełnianiu niewielkich luk w połączeniach keratynowych, dzięki czemu włosy stają się zdrowsze i bardziej sprężyste. Dzięki tym właściwościom polecana jest szczególnie do włosów po zabiegu trwałej ondulacji.

 

Keratyna w ampułkach – przeznaczona do szybkiej, głębokiej i niezwykle intensywnej odbudowy włosów. Jej znakomite właściwości pozwalają na regenerację suchych, przegrzanych lub łamiących się włosów. Ten skoncentrowany fluid pogrubia włos, nawilża i wzmacnia, dodatkowo wypełnia ubytki keratynowe w strukturze. Prostota zastosowania pozwala na szybkie działanie, nałóż keratynę na włosy suche lub lekko wilgotne, rozczesz i modeluj. Nie spłukuj! Jeśli pozostała Tobie niewielka ilość keratyny w ampułce możesz ją wykorzystać, rozsmaruj na skórki wokół paznokci i na ich płytkę. Możesz także przechować produkt w lodówce do następnego mycia włosów.

 

Keratyna w kosmetykach do włosów. Włosy należą do nabłonkowych wytworów skóry, podobnie jak paznokcie i sierść ssaków. Włos zbudowany jest z części zewnętrznej – łodygi oraz ukrytego w skórze korzenia. W macierzy mieszka włosowego, będącego częścią korzenia produkowane jest białko z grupy skleroprotein – keratyna. Keratyna jest też głównym budulcem łodygi włosa, odpowiedzialnym za właściwości fizykochemiczne włosów a także ich wygląd, kondycję i jakość. Najważniejsza strukturalna część łodygi włosa, – czyli kora – jest zbudowana ze skręconych włókienek keratyny związanych ze sobą poprzecznymi wiązaniami dwusiarczkowymi. Keratyna wchodzi również w skład zewnętrznej osłony włosa, której stan odpowiedzialny jest za połysk, gładkość i wrażliwość włosów na działanie różnych szkodliwych czynników zewnętrznych. Naturalna keratyna nie może być wprowadzana do preparatów kosmetycznych, bez uprzednich przekształceń chemicznych, głównie z powodu bardzo słabej rozpuszczalności w wodzie i całkowitego braku rozpuszczalności w alkoholach oraz tłuszczach. Dlatego w preparatach kosmetycznych znalazły zastosowanie hydrolizaty keratyny, które są rozpuszczalne zarówno w wodzie, jak i alkoholach.

Hydrolizaty keratyny są cennymi substancjami aktywnymi o działaniu kondycjonującym i regenerującym w kosmetykach do pielęgnacji i upiększania włosów. Przewaga hydrolizatów keratyny nad innymi związkami o podobnym działaniu polega na ich zdolności do wnikania w głąb i trwałego wiązania się z łańcuchami keratynowymi włosa, dzięki czemu poprawia się ich wygląd i właściwości: wytrzymałość mechaniczna, sztywność, podatność na skręcanie i układanie. Poprzez wbudowywanie się cząsteczek w uszkodzone miejsca osłonek włosów powstające pod wpływem niszczących czynników chemicznych, fizycznych (słońce, wiatr) i mechanicznych (czesanie, szczotkowanie), hydrolizaty keratyny uzupełniają niedobór naturalnych składników budujących strukturę włosa. Dzięki takiemu działaniu, włosy ulegają wyraźnemu wzmocnieniu i w sposób zauważalny zwiększa się ich objętość, przywraca połysk i zdrowy wygląd.

Hydrolizaty keratyny wykazują największe powinowactwo do włosów silnie uszkodzonych i osłabionych, podczas gdy zdrowe włosy wchłaniają tylko nieznaczne ich ilości. Zjawisko wypełniania ubytków w keratynowej strukturze włosów przez hydrolizaty keratyny jest wykorzystywane w środkach do pielęgnacji i regeneracji włosów słabych, zniszczonych, przesuszonych i łamliwych, po trwałej ondulacji, farbowaniu i rozjaśnianiu. Szczególnie niezbędna jest obecność hydrolizatów keratyny w specyficznych środkach do włosów np. w płynach do trwałej ondulacji. Proces trwałej ondulacji polega, bowiem na rozrywaniu wiązań dwusiarczkowych między łańcuchami keratynowymi, przy pomocy silnych środków chemicznych, a następnie ich ponownej odbudowie i zawsze niesie duże ryzyko poważnych uszkodzeń struktury włosa. Hydrolizaty keratyny są, więc w procesie trwałej ondulacji idealnym środkiem kondycjonującym i regenerującym, ponieważ trwale łączą się z włosami silnymi wiązaniami chemicznymi, analogicznymi do naturalnych. Wtedy nawet wielokrotne mycie włosów nie powoduje usunięcia lub wypłukania przyłączonych fragmentów keratyny. Taki efekt obserwuje się jednak tylko wówczas, gdy hydrolizat keratyny jest dodany bezpośrednio do płynu ondulujaco – redukującego lub do płukania włosów bezpośrednio przed utrwaleniem skrętu. Dodatek hydrolizatu keratyny do utrwalacza, czy też nawet codzienne stosowanie lotionów i odżywek zawierających hydrolizat keratyny nie spowoduje tak długotrwałego efektu. Hydrolizaty keratyny wykazują nie tylko ochronno – regenerujące działanie w czasie procesu trwałej ondulacji, ale wpływają również korzystnie na trwałość skrętu. Systematyczne płukanie włosów lotionami z wysoką zawartością hydrolizatu keratyny lub stosowanie specjalistycznych odżywek keratynowych, hamuje naturalny proces stopniowego rozwijania się loczków, spowodowany pękaniem i rozrywaniem utrzymujących je dwusiarczkowych wiązań keratynowych. Obok zdolności wypełniania ubytków w strukturze włosów i sklejania rozszczepionych łańcuchów, hydrolizaty keratyny mają własności nawilżające i regulujące wilgotność, dlatego pozwalają utrzymać właściwą zawartość wody wewnątrz włókien keratynowych oraz właściwy poziom nawilżenia skóry, przez co chronią włosy i skórę przed ich nadmiernym wysychaniem i zapewniają włosom odpowiednią sprężystość, elastyczność i miękkość.

Trzeci rodzaj działania hydrolizatów keratyny to ochrona włosów przed szkodliwym działaniem środków chemicznych pochodzących zarówno z otoczenia jak i stosowanych w zabiegach fryzjerskich (środki utleniające – farby, rozjaśniacze do włosów i redukujące – trwałe ondulacje) poprzez wytwarzanie na powierzchni włosa koloidów ochronnych, które pozostają na powierzchni nawet po spłukaniu kosmetyku zawierającego w swoim składzie hydrolizat keratyny (szampon, balsam do włosów, lotion itp.). 

Dodatek hydrolizatu keratyny do szamponów, zmniejsza agresywne działanie klasycznych środków myjących sprawiając, że szampon działa bardzo łagodnie i nadaje się do codziennego stosowania. Ponadto, duża zawartość siarki w hydrolizacie keratyny, która korzystnie oddziaływuje na skórę likwidując jej stany zapalne może być wykorzystana w produkcji szamponów i preparatów przeciw – łupieżowych. 

Hydrolizat keratyny posiada także silne własności pianotwórcze i dlatego może być z powodzeniem stosowany do produkcji wszelkiego typu preparatów w formie pianki (balsamy, lakiery i farby do włosów, płyny do trwałej ondulacji, preparaty do/po goleniu).

Zastosowanie: Odżywki, balsamy i lakiery do włosów, Płyny po goleniu, Szampony i preparaty p/łupieżowe, Preparaty do stylizacji włosów, Płyny do trwałej ondulacji i rozjaśniania włosów, Preparaty do włosów w formie pianki, Odżywki regenerujące do włosów (typu „włos w płynie”), Farby do włosów, Preparaty do intensywnej regeneracji zniszczonych włosów, Preparaty kondycjonujące

hurtownia fryzjerska

sklep fryzjerski

salon fryzjerski