Lakier hybrydowy

Lakier hybrydowy 

Manicure hybrydowy, czyli popularnie nazywany Hybrydami to hit salonów kosmetycznych ostatnich lat. Popularność tego typu zabiegu upiększającego dłoni i paznokci to szybkie i długie efekty.

Paznokcie w krótkim czasie ozdabiamy intensywnym kolorem, można także dołączyć kilka cyrkonii, czy innych ozdób. Hybryda to idealny manicure na co dzień, do pracy, do biura, na każde spotkanie, imprezę, czy nawet większe wyjścia. 

lakier hybrydowy

 

Spytasz jak zrobić hybrydę? 

Nic prostszego – musisz postępować wg trzech kroków: baza, kolor, nabłyszczacz. Jakiejkolwiek firmy paznokciowej nie używasz, zawsze przy tworzeniu paznokci hybrydowych użyjesz trzech składników, choć niektóre firmy zamiast bazy i nabłyszczacza proponują już jeden składnik, który zastępuje oba. Jest nim Twin Coat. 

Zatem zanim przystąpisz do manicure hybrydowego upewnij się, czy masz potrzebne rzeczy:

  • Baza do hybryd
  • Hybryda w ulubionym kolorze
  • Nabłyszczacz w pędzelku do hybryd
  • Cleaner – preparat do odtłuszczania utwardzonych warstw hybrydy
  • Primer – preparat ułatwiający przyczepność do naturalnej płytki paznokcia
  • Blok polerski – do zmatowienia płytki paznokcia
  • Lampa UV– niezbędna!
  • Pilniczek do nadania ładnego kształtu paznokci
  • Płyn do zmiękczania skórek paznokcia i patyczki różane do odsuwania skórek przy wale paznokciowym, ewentualnie cążki do skórek

Grzebień wszawik

kliknij kup teraz aby sprawdzić ceny produktów !!

Na początek wykonaj , prawdopodobnie najważniejszą czynność, jaką jest przygotowanie paznokci. Jeśli, jak myślisz perfekcyjnie wykonałaś hybrydy, a one po krótkim czasie odeszły, to najczęstszym błędem jest zalanie skórek. Jak zatem uniknąć zalania skórek? Na pewno musisz je dobrze odsunąć.

Są osoby, które wykazują ogromną skłonność do narastania skórek na paznokcie. Należy wówczas posmarować skórki preparatem ułatwiającym ich usuwanie. Jest on dostępny w każdej firmie dystrybuującej pod nazwą Cutile Remover.  Następnie odczekać około 1 minuty i patyczkiem, najlepiej z drzewa pomarańczowego, czy różanego, odpychać skórki w kierunku przeciwnym do linii wzrostu paznokcia. Jeśli skórek jest naprawdę dużo, to należy skórki usunąć poprzez użycie cążków.

Teraz przygotuj płytkę paznokcia, a więc zwiększ przyczepność bazy. Zrobisz to najpierw matowiąc płytkę blokiem polerskim, a następnie przetrzyj wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem oraz przesmaruj każdy paznokieć Primerem. Gdy preparat wyschnie możesz przystąpić do dalszej pracy.

Zacznij nakładać Bazę na paznokieć, pamiętając o tym, by nie „najechać” na skórki. Nie spiesz się przy tej czynności, maluj paznokcie bazą kolejno, każdy paznokieć pomalowany utwardzaj w Lampie UV przez około 2 minuty każdy. Warstw nie przemywaj Cleanerem. Od razu przystąp do jeszcze przyjemniejszej czynności – malowania ulubionym kolorem. Każdy paznokieć powinien być dwa razy pokryty warstwą Lakiero-żelu, z tym, że każda warstwa powinna być utwardzona 3 minuty w Lampie UV. Jednak na efekt końcowy jeszcze troszkę potrzeba czasu. Przemyj więc utwardzone paznokcie Cleanerem. Poczekaj sekundę, jak cleaner zwietrzeje i nałóż warstwę kończącą manicure hybrydowy, czyli Nabłyszczacz lub Twin Coat. Utwardź w Lampie UV przez około 2 minuty. Niektóre warstwy nabłyszczające należy przemywać, a inne nie. Praktycznie paznokcie wykonane metodą hybrydową masz ukończone.

Skład hybrydy zawsze patrz na naklejkę z opisem składu Inteligents.

Czym różni się lakier hybrydowy od lakieru, a czym od żelu? Jest to warstwa elastycznego żelu, czy też grubszego lakieru. Jest to zatem produkt jakby połączenia żelu z lakierem. Nie jest ona tak twarda jak żel UV, ale daje intensywny kolor tak jak lakier do paznokci. Trwałość jednak jest zdecydowanie większa od emalii z powodu elastyczności i mocy przyczepności do płytki paznokcia.

Lakier hybrydowy, czym właściwie jest hybryda? 

Jest zatem produktem na pograniczu żelu UV do paznokci i lakieru.

Jaka jest wytrzymałość hybryd? 

Hybryda to trwały manicure, ozdobienie płytki paznokcia, zazwyczaj podawany czas to około 21 dni, czyli 3 tygodnie. Jednak wszystko uzależnione jest od szybkości wzrostu naturalnego paznokcia, bo niestety, kiedy paznokcie będą odrastać to pojawiać się będzie niepomalowana ich część, a im większy „odrost” tym mniej eleganckie staną się nasze dłonie. Wszystko zatem zależy od tempa wzrostu Twoich paznokci. Pamiętaj, że hybrydy są bardzo wytrzymałe, bardziej trwałe od lakieru do paznokci, dlatego wybieraj taki kolor hybryd, który naprawdę lubisz i który będzie pasował do stylu ubierania, a także do wykonywanych obowiązków zawodowych.

Czy mogę malować lakierem hybrydy? 

Oczywiście, że tak. Jednak, kiedy chcesz zmyć, czy zmienić kolor emalii do paznokci na inny, to pamiętaj, by używać zmywacza do paznokci, ale bez acetonu, ponieważ ten rozpuściłby warstwę Lakiero- żelu.

Jak usunąć lakier hybrydowy

Są dwa sposoby, z tym, że jeden jest zdecydowanie mniej szkodliwy, a drugi wymaga wprawy i perfekcji. Przy pierwszej użyj acetonu kosmetycznego, tzw. removera. Nasącz wacik acetonem, nałóż go na płytkę paznokcia, owiń palec folią aluminiową i odczekaj 10 minut, po tym czasie zdejmij wacik razem z warstwą lakiero- żelu. Przy drugiej metodzie musisz zdjąć warstwę hybrydy poprzez piłowanie delikatnym pilnikiem, np. o gradacji 180/240.

Czy hybrydy szkodzą płytce paznokcia? 

Zawsze każda jakakolwiek ingerencja w strukturę będzie delikatnie osłabiać paznokcie. Ważne zatem, aby raz na jakiś czas robić sobie przerwę w takim manicure.