Olej rzepakowy

Olej rzepakowy zimno-tłoczony jeden z najzdrowszych na świecie

Olej rzepakowy – Choć rzepak kwitnie na żółto, to ma czarne nasiona. Z nich tłoczy się jeden z najzdrowszych olei na świecie. Niestety, olej rzepakowy nie jest u nas zbytnio doceniany. A szkoda, bo zmniejsza zawartość złego cholesterolu i sprzyja zachowaniu młodości.

Dobroczynny wpływ olejów roślinnych na organizm widać najlepiej w krajach, gdzie używa się ich dużo. Hinduski korzystające obficie z tego tłuszczu słyną z pięknej skóry i zdrowych włosów.

Olej rzepakowy

Cennym ich składnikiem jest witamina E – główny „ochroniarz” organizmu. Zwalcza ona wolne rodniki, chroni krwinki transportujące tlen, zapobiega miażdżycy i dba o stan naszej skóry. Olej rzepakowy jest bardzo bogatym źródłem również  innych witamin takich jak :  A, D3 i K oraz niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych.

 

Cechy oleju rzepakowego

Ważną cechą oleju rzepakowego jest również to, że rzepak, z którego jest wyprodukowany jest uprawiany w naszej strefie klimatycznej, co sprawia, że olej ten jest bardzo dobrze przyswajalny przez nasze organizmy, lepiej niż np. oliwa z oliwek, która produkowana z roślin rosnących  w zupełnie innym klimacie. Olej rzepakowy zawiera wiele cennych składników, które mają korzystny wpływ na urodę. Dzięki nim może być stosowany w kosmetyce. Jest on bezzapachowy i ma neutralny kolor, dlatego może stać się świetną bazą do domowych kosmetyków, nawet dla osób o bardzo wrażliwej cerze. Wiele preparatów pielęgnacyjnych (kremów, balsamów) ma w swoim składzie olej rzepakowy wykorzystywany jako bazę. Samodzielnie również możemy przygotować kosmetyki na bazie oleju rzepakowego, np. maseczkę, która nawilży i odżywi skórę. Olej rzepakowy sprawdzi się również w jadłospisie osób dbających o ładny wygląd i smukłą sylwetkę.

 

Hurtownia Fryzjerska LOOKWELL