Olejek arganowy

Skąd pochodzi olejek arganowy? Jakie są jego właściwości? Dla jakiego typu włosów? Jak stosować?

Olejek arganowy pozyskiwany jest z drzewa arganowego, rosnącego w Afryce. Ze względu na swoje pochodzenie i wspaniałe właściwości nazywany jest „złotem Maroka, płynnym złotem lub złotem Berberów”. Wytłaczany jest z małych nasion, których w owocu mierzącym 5cm jest około 4szt; z tego właśnie względu prawdziwe olejki arganowe są bardzo drogie. W kosmetyce olejek arganowy jest najczęściej łączony z innymi produktami, dzięki temu jego cena jest trochę przystępniejsza, bez szkody dla właściwości pielęgnujących. Olejek arganowy w czystej postaci spożywczej ma zapach orzechowy, olejek kosmetyczny traci już tę właściwość. Barwa kosmetyków w formie olejków powinna być bursztynowa.

olejek arganowy

Olejek arganowy i fryzjerstwo

Olejek arganowy we fryzjerstwie jest kosmetykiem do pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów. 
Olejek arganowy posiada rozbudowane właściwości ochronne, pomaga przywrócić optymalną strukturę włosów, usuwa elektryzowanie włosów i przywraca ich statyczną równowagę. Sprawia, że włosy są zdrowsze i bardziej odporne. Błyskawicznie się wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy, zapewnia głębokie nawilżenie i miękkość, jak również niesamowity połysk. 

Olejek arganowy jest bogaty w witaminę E (naturalny antyutleniacz), chroni włosy przed wolnymi rodnikami. Przywraca rezerwy energetyczne kapilarnych włókien, przeciwdziała szkodliwym działaniom promieni UV. Istotnym jest również fakt, że olej arganowy nie posiada właściwości uczulających, jest antyalergiczny.

Wśród wielu kosmetyków z olejkiem arganowym najczęściej spotykane są:

  • fluidy w formie olejków,
  • szampony nawilżająco-regenerujące,
  • odżywki dwufazowe z dodatkowymi składnikami pielęgnacyjnymi,
  • maski odbudowujące i rekonstruujące,
  • olejki do farb poprawiające połysk i wygładzenie włosów po zabiegu.

Szampony, odżywki i maseczki stosowane powinny być zgodnie z ich przeznaczeniem określonym przez producenta. Fluidy z olejkiem arganowym mogą być także stosowane na skórę dłoni, dekoltu, paznokcie – wzmacniając je, odżywiając i przeciwdziałając procesowi starzenia się skóry. Niektóre olejki mogą być stosowane podczas zabiegów np. farbowania, rozjaśniania; rozprowadza się około 5ml na skórę głowy, produkt wmasowuje (nie spłukiwać), a następnie dodać 3ml oleju do mieszanki farby lub dekoloryzatora. Produkty z olejkiem arganowym są pożądanymi kosmetykami w każdym salonie, który leczy i opiekuje się kompleksowo regeneracją włosów.

Joanna odżywka dwufazowa zawierająca olejek arganowy

O firmie Joanna każda z nas już pewnie słyszała i każda z nas przekonała się już pewnie o jej tzw ”mocy”,  która bardzo dobrze działa na nasze włosy. Firma Joanna wyszła na przekór nawet tym bardzo wymagającym klientom i postanowiła wprowadzić nową linię produktów na bazie olejku arganowego – stworzoną dla włosów suchych i bardzo zniszczonych potrzebujących natychmiastowej regeneracji . Jedną z najbardziej sprzedawanych i cieszących się opinią z odżywek firmy Joanna jest dwufazowa odżywka z olejkiem arganowym.

Dlaczego odżywka dwufazowa z olejkiem arganowym jest taka wyjątkowa ?? Hmm.. no więc właśnie wszystko ze względu na to ,że w swoim składzie posiada słynny olejek arganowy zwany inaczej „płynnym złotem z Maroko’’ który: regeneruje włosy, przywraca im piękny zdrowy połysk, ułatwia rozczesywanie oraz układanie włosów, wzmacnia ,nawilża, zapobiega łamaniu się włosów, a także działa ochronnie tzn. chroni je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Ta wyjątkowa odżywka do włosów działa nie tylko nie tylko na zewnątrz , działa ona również  w strukturze włosa – tam gdzie najwięcej włosy potrzebują regeneracji.

SPOSÓB UŻYCIA:  Przed użyciem wstrząsnąć , aby połączyć ze sobą obie konsystencje produktu. Następnie spryskać kilkakrotnie umyte, osuszone wcześniej ręcznikiem włosy i przystąpić do modelowania – nie spłukiwać 😉

OPAKOWANIE; jest to nic innego jak plastikowa buteleczka z rozpylaczem (aby ułatwić stosowanie produktu na włosy) o pojemności 100ml