Porady fryzjerskie

Porady Fryzjerskie – podpowiedzi eksperta co należy zrobić aby mieć piękne zdrowe i lśniące włosy.

I Dział – Farba do włosów, rozjaśniacz do włosów:
 1. Nakładamy rozjaśniacz techniką wklepywania i pod włos (dotyczy farbowania odrostów rozjaśniaczem)
 2. Rozjaśniacz po rozrobieniu odstawiamy na około 3 minut w celu uzyskania prawidłowej konsystencji, następnie nakładamy
 3. Do kolorów super rozjaśniających najlepiej dodawać oksydant 12% i stosować zimne odcienie w celu uzyskania neutralnego koloru.
 4. Naturalne kolory od poziomu 6 w górę, możemy koloryzować farbami super rozjaśniającymi w przypadku kolorów od 5 poziomu w dół stosujemy rozjaśniacz.
 5. Nakładamy farbę najpierw na końce, a następnie na odrosty czas liczymy od nałożenia na końce dzięki temu unikniemy zbyt mocnego rozjaśnienia odrostu.
 6. Należy pamiętać, aby po farbowaniu zawsze należy używać szamponu zakwaszającego, a następnie dokładnie i starannie nałożyć na włosy maskę zakwaszającą, celem zamknięcia procesu farbowania.
 7. Podczas zmywania farby należy pamiętać, by najpierw polać głowę klientki odrobiną wody, a następnie masować ok. 5 minut. Czynność ta ma na celu uzyskanie równomiernego koloru.
 8. Prekoloryzację wykonujemy wtedy, gdy włosy rozjaśnione chcemy przyciemnić więcej niż trzy tony, w ten sposób dostarczamy brakujących pigmentów (przed farbowaniem na włosy nakładamy odpowiedni pigment)
 9. Przy włosach blond, trzeba zachować szczególną ostrożność, gdy damy zbyt zimny odcień możemy uzyskać włosy w odcieniu zieleni, gdy tak się stanie należy dodać pigment ciepły (np. czerwony). Jak to zrobić: po zmyciu farby, gdy zauważymy, że włosy mają odcień koloru zielonego należy wmasowywać pigment rozrobiony z maską i kontrolować, co się dzieje, po czasie kolor powinien się zneutralizować.
II Dział – Stylizacja włosów
II. I. Prostowanie włosów.

Klasyczne prostowanie włosów można wykonać w tradycyjny sposób tzn. użyć kosmetyku prostującego w postaci mleczka, mgiełki, lotionu w oparciu o ciepło z suszarki lub prostownicy.

 1. Umyj włosy szamponem fryzjerskim odpowiednim do twojego rodzaju włosów, może być to szampon do włosów farbowanych, przeciwłupieżowy szampon do włosów, fryzjerski uniwersalny szampon do włosów.
 2. Podsusz włosy suszarką fryzjerską. Pamiętaj, aby ostatni etap suszenia przeprowadzić zimnym nadmuchem powietrza, pozwala to na całkowite zamknięcie łusek włosa, będzie on ładniejszy, bardziej błyszczący i zdrowszy.
 3. Wybierz kosmetyk do prostowania włosów.

Co zrobić gdy prostowanie sprawia mi ból? Czuję pieczenie i swędzenie głowy?  

Można temu zapobiec stosując Yellow żel do włosów chroniący skórę głowy. Efekty: daje ukojenie skórze głowy podczas procesu prostowania. Idealny dla delikatnej skóry głowy. Nawilżająca formuła, aloe vera i kiełki pszenicy, zapobiega podrażnieniom i dyskomfortowi podczas procesu prostowania. Bezpieczna komfortowa ochrona skóry głowy to priorytet dla osób regularnie używających lokówki czy prostownicy. Sposób użycia: wstrząsnąć dobrze przed użyciem. Obficie nanieść żel na całą skórę głowy, uszy, kark i czoło, w miejscach narażonych na poparzenie. Żel nie zmienia właściwości prostujących innych kosmetyków.

Chemiczne trwałe prostowanie włosów. 

Jest to odpowiednik trwałej skręcającej, w tym jednak przypadku włosy zostają wyprostowane, a nie lokowane. Jak przeprowadzić zabieg trwałego prostowania włosów? Wszystko zależy od rodzaju trwałej jaką wybierzemy, oczywiście szczegóły i detale zawsze powinny być dołączone do opakowania, upewnij się, że kupując produkt znajdziesz szczegółową instrukcję w pudełku. Generalnie zasady przeprowadzenia większości trwałych prostujących są podobne i nie ma się co obawiać ich wykonywania. Chemiczne trwałe prostowanie włosów krok po kroku wygląda następująco: 

 • Umyj dokładnie włosy szamponem fryzjerskim, tak aby nie pozostały na nich żadne zanieczyszczenia, może to być np. szampon oczyszczający do włosów. Osusz je ręcznikiem, aby były wilgotne.
 • Dokładnie rozczesz każde pasmo.
 • Nałóż fluid ochronny, jeśli nie został dołączony do opakowania możesz dokupić go osobno, Itely Preonda fluid zabezpieczający przed zabiegami. Zaczekaj aż fluid ochronny zostanie całkowicie wchłonięty.
 • W międzyczasie przygotuj rękawiczki ochronne, wyciśnij krem prostujący do miseczki.
 • Zaaplikuj krem na włosy za pomocą pędzelka od razu wygładzając każde pasmo. Odczekaj wymagany czas, spłucz produkt letnią wodą, osusz włosy.
  Jeśli jest wymagane użyj prostownicy do wygładzenia pasm włosów. 
  Uwaga po zabiegu trwałego prostowania włosów nie myj włosów i nie przeprowadzaj farbowania w ciągu 48h.
  Przeciwwskazania: nie stosuj na włosy rozjaśniane, bardzo zniszczone, przesuszone, farbowane henną, po farbowaniu odczekaj 2 tygodnie i dopiero prostuj włosy. Efekty po zabiegu: włosy trwale proste nawet do 3 miesięcy, łatwa stylizacja, czesanie włosów bez szarpania.

Keratynowe prostowanie włosów inaczej brazylijskie prostowanie włosów.

Najlepszy, ale też najdłuższy i najdroższy zabieg trwałego prostowania włosów. Rewelacyjne efekty na bardzo długi czas, stopniowo wypłukiwana keratyna daje maksymalne zadowolenie z rezultatów. Zabieg przeprowadza się standardowo w pięciu etapach. Keratynowe prostowanie krok po kroku:

 1. mycie włosów, zastosowano szampon głęboko oczyszczający,
 2. suszenie profesjonalną suszarką fryzjerską,
 3. nałożenie preparatu prostującego: keratyna do włosów,
 4. ponowne suszenie włosów,
 5. prostowanie za pomocą prostownicy o maksymalnej temperaturze nagrzewania 2300C.