Suszarka do włosów

Suszarka do włosów

Suszarka do włosów -Interesują Cię profesjonalne suszarki do włosów? Chciałbyś dowiedzieć się o nich najwięcej? Ten dział jest zdecydowanie dla Ciebie! Opisujemy wszystko co związane jest z profesjonalnymi suszarkami do włosów. Prowadzisz salon fryzjerski ? Używasz suszarki do włosów? Ciekawi mnie czy wiesz, że pierwszą suszarkę do włosów zaprojektował i stworzył Polak :-).

 

Suszarka do włosów 

To nieodłączny atrybut każdej kobiety. Hurtownia fryzjerska Lookwell prowadzi sprzedaż suszarek do włosów wysokiej jakości. Zapraszamy do zapoznania się z dużą gamą suszarek do włosów oraz mebli dla salonów fryzjerskich. Suszarki do włosów, narzędzia, przybory i aparaty fryzjerskie stanowią również niezbędne wyposażenie każdego salonu fryzjerskiego, umożliwiając tym samym fryzjerowi na wykonywanie skomplikowanych zabiegów fryzjerskich. Od jakości i sprawności narzędzi fryzjerskich w bardzo poważnym stopniu zależy jakość wykonanej pracy fryzjera. Konieczna jest również umiejętność prawidłowego posługiwania się tymi narzędziami fryzjerskimi, oraz właściwa ich konserwacja i zabezpieczenie przed uszkodzeniami. Suszarka do włosów znalazła swoje zastosowanie zarówno w dziale damskim, jak i męskim. Ze względu na system konstrukcji dzieli się je na suszarki ręczne, suszarki stojące oraz suszarki wiszące.

>suszarka do włosów – hurtownia fryzjerska poleca<<

suszarka do włosów

 

Ręczna suszarka do włosów

Ręczy aparat do suszenia włosów, zwany popularnie suszarka do włosów, składa się z korpusu z uchwytem (wykonanego z tworzywa), silnika elektrycznego, wentylatora i grzejnika oraz odpowiedniej instalacji. Po wyłączeniu suszarki do włosów do sieci przewodem trójżyłowym (zerowym) należy uruchomić go za pomocą umieszczonego na korpusie wyłącznika. Powoduje to uruchomienie silnika elektrycznego, napędzającego wiatrak (wentylator) służący do wydmuchiwania powietrza przez wylot suszarki do włosów. Za pomocą sprzężonego z wyłącznikiem głównym lub oddzielnego przełącznika na korpusie można włączyć obieg prądu przez spirale grzejną, zainstalowaną na drodze strumienia powietrznego. Wydmuchiwane cząsteczki powietrza są wówczas nagrzewane do dość wysokiej temperatury, co pozwala przyspieszyć suszenie włosów. Niektóre suszarki do włosów posiadają  przełącznik trzystopniowy, pozwalając na włączanie jednej, dwóch lub trzech spiral grzejnych, a tym samym pozwalają na regulację temperatury wydmuchiwanego powietrza.

 

Suszarka do włosów 

To narzędzie do pracy każdego fryzjera. Dzięki dobrej profesjonalnej suszarce do włosów można wyczarować cuda! Jest to urządzenie jedno z najprostszych przyrządów fryzjerskich, których można wyczarować w prosty sposób fajną fryzurę. W celu uzyskania fajnej modnej fryzury bez pomocy fryzjerki bądź fryzjera. Należy suszyć włosy w kierunku od cebulek po końce a na sam koniec włączyć chłodne powietrze dzięki temu zamykamy łuskę włosową. A wszystko to dzięki profesjonalnej suszarce do włosów którą można nabyć w sklepie fryzjerskim bądź w hurtowni fryzjerskiej, profesjonalne suszarki nie wysuszają włosów ani skóry głowy są zrobione z dobrego materiału z dobrego tworzywa, które się nie nagrzewa,  które  nie parzy, kupując nie profesjonalny sprzęt  można się nie mile rozczarować, moim zdaniem jest najlepiej wybrać produkt profesjonalny dzięki temu w pełni będziemy się cieszyć  fryzurą  i zdrowymi włosami a sprzęt posłuży nam naprawdę długo.

Nieodzownym elementem każdego salonu fryzjerskiego jest również suszarka stojąca niemal każdy dobry salon jest wyposażony w to urządzenie. Zatem kupując suszarkę stojącą wybierzmy taką która nam wytrzyma i będzie pasowała do wnętrza naszego salonu fryzjerskiego. Suszarki stojące występują również w opcji z jonizacją. Ostatnio pojawił się nowy model suszarki stojącej suszarka Gladiator która już w standardzie jest wyposażona w jonizację.

 

Suszarka do włosów z ozonem.

Jest to suszarka z alotropową formą tlenu, czyli ozonem, znamy go przede wszystkim z roli jaką odgrywa dla zapewnienia równowagi ekologicznej na ziemi. Ozon jest jednym najskuteczniejszym znanych środków dezynfekcyjnych, nie wytwarza rakotwórczych i innych szkodliwych produktów ubocznych  a  wręcz odwrotnie, stanowi ochronę  przed  infekcjami wywołanymi przez bakterie, wirusy i grzyby. Susząc taką suszarka dostarczamy włosom  i skórze tlenu, suszymy włosy krócej  dlatego że jest wtedy łatwiejsze odprowadzenie wody, przez to też włosy są mniej narażone na nie potrzebne nagrzewanie i elektryzowanie się. Ozon znakomity jest na łojotok łupież hamuje jego rozwój i przywraca właściwą równowagę skóry.

 

Suszarka do włosów w latach 70.

W latach siedemdziesiątych coraz bardziej modne stawały się fryzury miękkie i naturalne. Wtedy właśnie większa popularność niż wałki i suszenie włosów pod suszarką hełmową, zyskała ręczna suszarka do włosów. Z czasem techniki czesania ręczne suszarki do włosów stały się bardziej zróżnicowane.  Opanowawszy niezbędne techniki fryzjerstwa można posługując się suszarką do włosów, stworzyć wiele różnorodnych fryzur.  Włosy mokre stają się podatne na układanie. Mostki wodoru i soli się rozpuszczają. Ciepłe powietrze suszarki do włosów powoduje wyparowywanie z włosa zalęgającej wody. Tworzy się wówczas nowe mostki wodoru i soli i tym sposobem utrwalony zostaje nowy kształt fryzury. Tworzenie tych mostków następuje dopiero wtedy, kiedy włosy są już prawie suche, dlatego należy je dobrze podsuszyć, żeby skrócić czas czesania i energię. Podczas suszenia nie wolno włosów przegrzać, ponieważ uszkodzonego w ten sposób włosa nie da się zregenerować. Należy o tym fakcie poinformować klienta, doradzając mu sposoby pielęgnacji włosów w domu.

 

Jak prawidłowo używać suszarki do włosów?

Odpowiednie używanie suszarki do włosów nie niszczy włosów, pamiętać nalezy jednak, że zbyt wysoka temperatura wysusza włosy również od środka lub może je spażyć. Zamiast wybujałej puszystej i błyszczącej fryzury osiągniemy wówczas przysłowiowe siano na głowie. Dlatego jeśli chcemy mieć piekna fryzurę, należy przede wszystkim ustawić odpowiednio do naszych włosów temperaturę i intensywność strumienia ciepłego powietrza w suszarce do włosów. Nie należy też zbyt blisko zbliżać suszarki do włosów aby zbytnio ich nie nagrzać w jednym miejscu. Włosy należy suszyć do pełnego wysuszenia włosów. Aby po wysuszeniu włosy miały elegancki połysk należy nałożyć na nie odrobinę jedwabiu lub olejku arganowego ze składnikami wygładzającymi. Podczas suszenia włosów ustaw temperaturę i intensywność strumienia ciepłego powietrza tak, aby używanie suszarki do włosów odbierane było przez Twoje zmysły jako zabieg przyjemny i relaksujący. Podczas suszenia włosów można zastosować różnego rodzaju końcówki dyfuzory i dysze w celu nadania włosom odpowiedniej sprężystości i ułożenia.

 

Jaka jest historia suszarki do włosów??

Suszarka do włosów to nieodłączny atrybut każdego fryzjera. Jest praktycznie w każdym domu i w każdej łazience. Kobieta XXI w. w zasadzie nie wyobraża sobie życia bez czegoś takiego jak suszarka do włosów. Nikt w zasadzie nawet nie zastanawia się jak powstała, kto ją wymyślił i jaki był jej proces wprowadzania na rynek. Dla nas już historia suszarki do włosów nie jest tak ważna… ważne jest to, że po prostu jest i że działa. Warto natomiast przypomnieć, że pierwsza suszarka do włosów została opracowana przez polskiego inżyniera Michała Daliwo-Dobrowolskiego już w 1899r. Masową produkcję suszarek do włosów rozpoczęto natomiast w zakładach AEG w Norymberdze. Polski twórca suszarki do włosów był głównym inżynierem tej firmy. Pierwsze działające suszarki do włosów wypuszczone zostały na rynek w 1920 r. w ramach masowej sprzedaży. Ówczesne suszarki do włosów ważyły wówczas lekko powyżej 2kg i niestety bardzo często przegrzewały się i paliły. Dlatego też ciągle dopracowywano pierwotny model. Możemy być jednak i tak dumni z polskiego twórcy, ponieważ gdyby on to dzisiejsza poranna toaleta byłaby znacznie dłuższa, szczególnie zimą. Hurtownia Fryzjerska