Trwałe prostowanie włosów

Trwałe prostowanie włosów

Od kilku lat na polskim rynku spotkać można produkty do wykonywania trwałego prostowania. 

Na czym polega ten zabieg? 

Można powiedzieć, że jest odwrotnością trwałej ondulacji. Zamiast skręcać włosy, preparat ten powoduje że włos zostaje wygładzony i wyprostowany. Dlatego zalecana jest dla osób z kręconymi włosami, które chcą wyprostować je na okres około 3 miesięcy. Po tym czasie mamy już 3-4 centymetrowy odrost i ze względów estetycznych konieczne jest powtórzenie zabiegu. Trwała taka jest coraz częściej wykonywana, ponieważ pomocna jest także dla tych, którzy mają tylko włosy falowane, mierzwiące się i wówczas służy do redukcji niepożądanej objętości włosów.

Trwałe prostowanie włosów

 

 

Jak działa trwała prostująca? 

Trwała prostująca to zabieg podczas którego fryzjer-stylista zamiast nakręcać włosy na wałki prostuje je za pomocą grzebienia lub/i prostownicy. Jest to analogiczny proces jak w trwałej ondulacji. Preparatu nie można stosować na włosy rozjaśniane, nawet jeśli od ostatniego zabiegu minął długi czas. Można wykonywać prostowanie na włosach farbowanych. Przed wykonaniem trwałej należy ocenić kondycję włosów i dobrać odpowiedni preparat: do włosów naturalnych lub farbowanych. Mimo zaleceń różnych producentów, odradzamy stosowania trwałej na włosach wysuszonych, których końcówki łamią się lub rozdwajają. Zabieg ten wpływa znacząco na strukturę włosów, bez tego nie byłoby efektów, dlatego włosy muszą być w dobrej kondycji.

Jak wykonać zabieg trwałej prostującej? 

Najpierw należy włosy przygotować do zabiegu, służą do tego m.in. takie preparaty jak ciekła keratyna w sprayu, preparat Preonda czy Italy Equalizer. Ich zadaniem jest wyrównanie struktury włosa oraz ochrona końcówek. Następny etap to nałożenie kremu, którego zadaniem jest zmiana połączeń keratynowych we włosie. Co w konsekwencji oznacza wyprostowanie włosa. Krem nakładany jest za pomocą pędzelka lub dołączanych bagietek. Podczas tego etapu należy włosy wyprostowywać, wygładzać. W różnych produktach etap ten może różnić się zakończeniem, niekiedy należy wykonać dodatkowe wyprostowanie prostownicą, w celu zamknięcia łusek włosa. Po minięciu czasu działania krem spłukujemy i nanosimy neutralizer. Jego celem jest utrwalenie wykonanego zabiegu, nie wolno pominąć tych czynności, gdyż bez tego włosy znów się skręcą. Ostateczny sposób wykonania zabiegu zawsze zależy od rodzaju kremu, bezwzględnie należy stosować się do informacji podanych przez producenta. Procesu prostowania nie można odwrócić, włosy raz wyprostowane już się nie skręcą. Jedynym rozwiązaniem jest odczekanie, aż odrosną.

Co jest niezbędne do wykonania trwałej prostującej?

Metodą Itely Relaxare: krem Relaxare, neutralizer, środek przygotowujący włosy przed zabiegiem, pędzelek i plastikowa miseczka, grzebień o szerokim rozstawie zębów, rękawiczki ochronne.

Metodą Alfaparf Yellow Form: pięcioskładnikowy zestaw z ultra nawilżającym kremem prostującym, pędzelek, miseczka, grzebień, peleryna ochronna na ramiona, ręcznik.

Metodą Vitalitys Solixx: 4-fazowy system prostujący, miseczka, pędzelek, rękawiczki ochronne, grzebień z szeroko rozstawionymi zębami, peleryna ochronna na ramiona, ręcznik.